Každé podnikání má specifické potřeby, které běžný software často nedokáže naplnit. Naše zakázkové aplikace vám pomohou automatizovat procesy, zvýšit efektivitu a nabídnout zákazníkům lepší služby. Ať už potřebujete komplexní online systém, interní nástroj pro správu, mobilní aplikaci nebo firemní web, dodáme řešení, které vám poskytne konkurenční výhodu.
Náš tým má rozsáhlé zkušenosti s vývojem softwaru pro různé obory a velikosti firem. Dbáme na kvalitu, bezpečnost a uživatelskou přívětivost. Pracujeme s nejnovějšími technologiemi a rychle reagujeme na měnící se požadavky vašeho podnikání. Přizpůsobíme se vašim potřebám i rozpočtu.
Před spuštěním každou aplikaci důkladně testujeme, abychom zajistili bezchybný provoz. Postaráme se o hladkou integraci do vašeho ekosystému s minimálním narušením. Kromě vývoje zajistíme také IT infrastrukturu, zálohování a zabezpečení. Nabízíme pravidelné aktualizace, abyste vždy měli k dispozici nejnovější funkce a udrželi si technologický náskok.
- Projektový manažer / scrum master
- UX designer / business analytik
- Vývojář - BE specialista, softwarový architekt
- Vývojář - FE specialista
- Vývojář - mobilní aplikace
- Tester
- DevOps
Je nám ctí, že se můžeme už od počátku podílet na vývoji švýcarské platformy LUUCY. Tato webová aplikace slouží pro interaktivní zobrazování a budování prostorových územích plánů a realitního rozvoje. LUUCY nabízí stále širší sbírku informací ze světových a Švýcarských informačních zdrojů - 3D modely současných domů a lesů, terénu, rozmanité množství map a vizualizovaných informací o specifických vlastnostech daného území. Nad těmito modely a informacemi je poté možné za využítí více než sto funkcí zobrazovat plány na změny ve výstavbách, porovnávat varianty, modelovat nové stavby, kombinovat různé nápady a zjišťovat jak si tyto návrhy stojí v ekonomickém, krajinném, právním kontextu i v kvalitě života - např. pomocí vizualizace stínů, různých pohledů kamery apod.
O úspěšnosti projektu svědčí nejen vzrůstající zájem na trhu, ale též skutečnost, že se LUUCY vyučuje jako předmět na některých svýcarských univerzitách. LUUCY je zaměřena především na tři kategorie uživatel: Architekty a projektanty, kteří nejvíce ocení funkce pro reprezentaci nápadů v kontextu, modelovací nástroje a importy 3D modelů v různých standardizovaných formátech (DAE, OBJ, SHP, DXF, 3DS, IFC2x3, IFC4, IFC4x3).
Dále LUUCY využívají obce a města, které oceňují hlavně funkce prezentací, kde tak lze pro širokou veřejnost a komunity nasdílet plánované stavební projekty. V aplikaci lze též dělat soutěže - soutěžící mohou dodat každý svou verzi projektu a zadavatel pak může snadno porovnávat odevzdané varianty a efektivně tak zvolit vítězný návrh na základě mnoha klíčových aspektů. Další kategorií uživatel jsou developeři a investoři, k teří ocení například Marketplace aplikace a datasety pro studie proveditelnosti ve 3D. Aplikace má vlastní SDK, který umožňuje přidávání aplikací, které pro LUUCY tvoří nejen Zen systems, ale i další firmy, které tak mohou LUUCY rozšířit o své informace a výpočty.
LUUCY je technologickou výzvou - ačkoli jde o aplikaci, která běží v prohlížeči, dokáže efektivně pracovat s velkým množstvím grafických dat a zůstat responzivní. K tomuto jsme zvolili architekturu microservis a kombinaci backendu v Java Kotlinu, Angularu na frontendu a knihovny Cesium - postavili jsme aplikaci na moderních a přitom ověřených technologiích, aby byla stabilní. CesiumJS je open-source knihovna, oproti jindy používanému argis3D tak výrazně šetří náklady na licencování aplikace. Cesium přitom nabízí dostatečné množství funkcí a informací. Švýcarský technologický trh je specifický svým přístupem k otevřeným informacím - což dokazuje např. nový zákon o tom, že vládní IT projekty by měly být open source, ale též velké množství dostupných digitálních informacích o území, které integrujeme. Ačkoli je tak LUUCY mocným nástrojem hlavně nad Švýcarským územím, je velmi užitečná i pro ostatní zěmě - i v České republice. To jsme ověřili např. při implementaci modulu pro Město Klatovy.
Kromě vhodné integrace knihoven a logiky za tím máme též v LUUCY mnoho vlastních modulů, které vyžadovaly vymýšlení matematických vzorců a postupů, lineární algebru a výpočty na schopných grafických stojích.
Zen systems dlouhodobě pracuje pro různorodé zákazníky z oblasti architektury a plánování. Pro developerskou společnost DECO vyvíjíme webové stránky a interní aplikace pro plánované developerské projekty. Spravujeme též infrastrukturu pro architektonické kanceláře. Spravujeme sítě, řešíme webhosting, mailing i zálohování pomocí Veeam pro firmy Projektil architekti, Ivan Kroupa architekti, Roman Brychta architekti, Norm-a architekti, Architektura Srdcem, Bíza architekti, PO architekti, Deco.
Zen systems vyvjí aplikace pro firmy ve skupině Crocodille: Bageterii Boulevard a Pizzu360. Pro oba řetězce provozoven rychlého občerstvení jsme vyvinuli mobilní aplikaci, webový e-shop, KDS (kitchen display system) a CDS (customer display system). Naše řešení integrujeme s částmi, které si BB spravuje sama i s řešeními ostatních dovavatelů. Bageterii Boulevard i Pizzu360 podporujeme v technologických řešeních dlouhodobě - jak samotným vývojem softwaru, tak i podarenstvím ohledně nastavení IT sítě a devops.
Mobilní aplikaci i webové stránky jsme postavili na moderních, responzivních otevřených technologiích pro urychlení vývoje a snadnou rozšiřitelnost. Použili jsme monorepo build system Turborepo, React native web framework pro frontend, typované API tRPC, cloud databázi Firebase od Google. Pro animace využíváme framework Framer Motion. Naše řešení každý tak zvládne každý den obsloužit tisíce hladových zákazníků.
Vyvinuli jsme též aplikaci, která pomáhá z druhé strany kuchařům, obsluze na výdeji a kurýrům. Objednávkový systém integruje objednávky, které byly provedeny skrze web, mobilní aplikaci, tabule na drive-in i velké objednávkové tabule přímo v restauracích, na jejichž vývoji jsme též spolupracovali. Integrované objednávky se objeví na monitorech, které jsou v kuchyních, a tak zaměstnanci poboček záhy vědí co mají připravit, komu a jakým způsobem mají jídlo vydat.
Dlouhodobý rozvoj aplikací přináší spoustu zajímavých výzev a funkcí. V posledním roce jsme např. implementovali digitalizaci věrnostních karet, funkci donosu bageterií přímo na gate na pražském letišti podle GPS a integraci nového modulu pro vlastního kurýra bageterie, logiku plánování cest pomocí knihovny Graphhopper. Zákazníci mají nově vylepšenou možnost sledovat kde se zásilka s jejich jídlem nachází.
Ve všech zmíněných projektech hraje důležitou roli integrace s technologickými řešeními třetích stran - přizpůsobujeme se API bageterie, různým akčním nabídkám a kombinacím. Pro online platby jsme též do aplikací integrovali ČSOB platební bránu. Integrovali jsme SAML single sign on, přihlašování přes Facebook, Google, Apple - moderní produkty obvykle podporují více možností přihlášení a máme i z jiných projektů zkušenost s integrací bankovní identity a NIA.
Těšíme se na další výzvy, které nás společně s našimi klienty čekají. Třeba časem dostane i více prostoru umělá inteligence, kterou již využíváme na jiných projektech, např. na automatické rozpoznávání a kategorizaci faktur.